Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu diğer bir adıyla “SEO“(Search Engine Optimization bu üç kelimenin baş harflerinden oluşur.), faal sitenin arama motorlarınca daha kolay listelenebilir olması, site sayfalarının belirlenen amaca uygunluğunun doğrulanması, sunduğu hizmet ve ürün ile ilgili aramalarda daha yüksek pozisyonlarda sıralanmaları için yapılan çalışmalardır. Bunun yanı sıra, ziyaretçilerin site içinde daha kolay gezebilmeleri, aradıklarına daha kolay ulaşabilmeleri, bulduklarından da tatmin olmaları için yapılan site içi düzenlemeleri de kapsar.

İnternet ortamında hizmet veren çok sayıda girişimci arasından sunduğu hizmet ya da ürünün kalitesine, fiyatına ve faydasına güvenen satıcı ile bu hizmet ya da ürünü talep eden rasyonel bireyi buluşturmayı amaçlayan hizmettir.

Siz de eğer bir web sitesi sahibi iseniz ve sitenizden geri dönüş almak istiyorsanız, sunduğunuz/sunacağınız hizmet ya da ürünün amaçladığınız büyüklükteki kitleye ulaşmasını hedefliyorsanız, tüm dünyanın hızla yöneldiği e-ticaret dünyasına sağlam bir adım atmayı istiyorsanız, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmetiyle tanışmanız gerekir.

Arama Motoru Optimizasyonu süreci nasıl işler, ne kadar sürede sonuç alınır?

  • -Web siteniz yok ise SEO arama motoru optimizasyonuna uygun bir web sitesi hazırlanır.
  • -Web siteniz var ise site içi düzenlemeler yapılarak arama motorlarına uygun hale getirilir.
  • -Sektörünüz içerisinde hizmet veren diğer faal firmaların siteleri incelenir.
  • -Sektörünüze uygun anahtar kelimeler belirlenir.
  • -Yukarıdaki aşamalardan sonra ne kadar sürede sonuç alınacağı belirlenmiş olur. Bu süreç ise sektörünüzdeki rekabet ve anahtar kelimelere bağlı olarak 1-4 ay arasında değişir.
  • -SEO Optimizasyon çalışmasına başlandıktan 1 ay sonra ilk sonuçlar gözlemlenebilir.